fbpx

ZAŽÍT VLČKOVICE

Fotografická kniha „Zažít Vlčkovice“ fotografa Petra Zewlakka Vrabce vznikla za podpory neziskové organizace Statek Vlčkovice a mapuje dění a genius loci v obci Vlčkovice na České Sibiři.
Na bezmála třech stech padesáti fotografiích rozdělených do deseti tématických kapitol nahlédneš, v rozmezí 10 let (2010-2020), do projektů obecně prospěšné společnosti Statek Vlčkovice (festival VlčkoviceFest, dobrovolnictví), zemědělských aktivit Statku rodiny Počepických, místního kulturního dědictví i krajiny České Sibiře.
Součástí projektu je také putovní výstava.
Výtěžek z prodeje knih poputuje na sociální služby pro znevýhodněné rodiny Statek Vlčkovice, o.p.s.


Cena fotoknihy je 550 Kč a zakoupit jí můžeš:

  • v našem pražském odběrovém místě (kavárna KaShaFé),
  • na některé z plánovaných výstav,
  • nebo na emailu roun@statekvlckovice.cz a my ti jí zašleme na dobírku poštou.

Výstavy:
Krom fotoknihy můžeš na výstavách zakoupit také vystavené velkoformátové fotografie.

14. 7 – 16. 7. 2023 Vlčkovice (VlčkoviceFest)
15. 7. – 17 .7. 2022 Vlčkovice (VlčkoviceFest)
11. 2. – 20. 4. 2022 Praha (Malostranská beseda)
6. 12. – 31. 12. 2021 Praha (kavárna KaShaFé)
1. 9. – 30. 9. 2021 Votice (Klášter sv. Františka s Assisi)
9. 7. – 11. 7. 2021 Vlčkovice (VlčkoviceFest)


O autorovi:
Narozen 1984 v Mladé Boleslavi, od 2 let žije v Praze. Vystudoval obor geodezie. První fotografii vyfotil 11. 1. 2007. Na svatbě u Jimramova v létě roku 2014 se nad ránem rozhodl, že se fotografií začne živit. Od roku 2017 je naplno fotografem na volné noze, zatím stále věrný značce Nikon. V současnosti spolupracuje s organizacemi, jako je Greenpeace, Hnutí duha, Limity jsme my, Arnika, FFF aj. Petrovy fotografie archivuje Národní muzeum v Praze a pravidelně je využívají mediální server A2larm a časopis Romano Voďi. Jeho fotografie jsou k nalezení i na přebalech knih či elpíček.
V roce 2017 byl Petr Zewlakk Vrabec poprvé nominován na Czech Press Photo v kategorii Aktualita a v roce 2018 vyhrál cenu Czech Press Photo za sérii Vystěhování rodin s dětmi z ubytoven v Ústí nad Labem v kategorii Cena výboru Dobré vůle nadace Olgy Havlové. V roce 2019 vyhrál Czech Press Photo v kategorii Reportáž roku Za sérii z protestů Ende Gelände v Německu.
Měl 15 samostatných výstav. V současnost pracuje např. na projektech Ptáci či Protesty v ČR. V brzké době chystá knižně vydat uzavřené soubory Ve 4. patře Čítárny Unijazz a Squat Klinika.

Na knize dále spolupracovali:
Jakub Kotas – design a grafická úprava
Dalibor Hála – doprovodné texty, výroba
Kateřina Tichá – jazyková korektura
Jakub Roun – prodej, distribuce, výstavy

Autor i ostatní spolupracovníci připravili knihu a výstavu bez nároku na honorář. Děkujeme!