fbpx

INFORMACE PRO DOBROVOLNÍKY

Ahoj dobrovolníku!
Díky, že si projevil zájem nám pomoct s pořádáním letošního osmnáctého VlčkoviceFestu. Na této stránce se dozvíš vše podstatné, co bys mohl před festivalem potřebovat. Proto, pokud to čteš, doporučujeme si informace přečíst až do konce.

Kdy a kde

VlčkoviceFest se koná až do odvolání v červenci, letos v termínu 15.-17.7., v osadě Vlčkovice ležící na jižním okraji Středočeského kraje, v benešovském okrese. Adresa, kdyby si chtěl dojet autem, je Vlčkovice 1, Neustupov 257 03 pozice na mapách zde: googlemaps a mapy.cz.

Doprava

Z Prahy se na statek dostaneš po vyjetí na D1 cca za 50 minut, z Benešova a Tábora za 20. Pokud bys chtěl přijet veřejnou dopravou, možnosti jsou následující:

 1. Vlakem do Olbramovic a odtud buď pěšky cca 12 km nebo si lze v přípravném týdnu festivalu až do pátku 12.h dopoledne dohodnout odvoz od vlaku někým z lidí, kteří již na statku jsou.
 2. Vlakem do Votic, ale vlakové nádraží je až za městem a to přímo na druhé straně, než jsou Vlčkovice. Tuto možnost doporučujeme také s následným odvozem od vlaku autem.
 3. Autobusem do Votic a posledních cca 5 km pěšky.
 4. Autobusem až do Vlčkovic – tento spoj je velmi sporadický a časově pro většinu dobrovolníků nevyhovující, ale možnost se dostat až ke statku, byť značně omezená, tu je.

Požadavky na dobrovolníka

 1. Dobrovolník musí být starší 15 let. Uzavíráme s ním dobrovolnickou smlouvu (náš dobrovolnický program je akreditovaný u Ministerstva vnitra).
 2. Chuť pomoct a vykonat přidělenou práci.
 3. Při práci na stanovištích s jídlem/nápoji požadujeme platný průkaz pro práci v potravinářství.
 4. Každý, kdo se přihlásí na jednotlivé stanoviště a přijede na festival, by měl odpracovat minimálně 6 hodin/den = 12 hodin celý fest (pátek až neděle). Dá se rozdělit do směn po 3 hodinách.
 5. Víc nic. 🙂 Práce na festivalu je tolik, že dokážeme každému najít takovou, aby se v ní cítil dobře. Méně či více náročnou, ráno, ve dne či v nočních hodinách, ve větším či menším kontaktu s dalšími lidmi apod.

Co dobrovolníkům zajišťujeme

 1. Vstupné na festival zdarma.
 2. Ubytování v kryté části zámečku nebo možnost i spát ve stanu vlastním či v autě/dodávce. Dobrovolnické místo pro stany a parkování je od zbytku festivalu oddělené.
 3. Stravu – vše/vege/vegan. V dostatečném množství.
 4. Nápoje – nealko, káva, čaj + poukazy na pivo/víno dle množství odpracovaných směn
 5. Pojištění – Všichni naši dobrovolníci jsou na festival i všechny jiné dobrovolnické akce pojištěni proti případným úrazům a ke hmotné odpovědnosti dobrovolnickou organizací HESTIA. Ale žádné úrazy snad (jako naprostou většinou) nebudou.
 6. K práci poskytujeme i ochranné pomůcky – rukavice, respirátory, ochranu zraku. Pokud jste ale třeba zvyklí na své pracovní rukavice, vezměte si je.
 7. Slevu na festivalový textil 20 %.
 8. Možnost se vysprchovat – během festivalu budou přístupné 2 sprchy. Teplé vody nebude nekonečné množství a proto předem prosíme o střídmost v době strávené pod sprchou.

Co s sebou na festival

Sebou se hodí: spacák, karimatka, stan i teplejší oblečení, čelovka. Na statku často i v červenci prší, a tak doporučujeme i obuv vhodnou do mokrého počasí (gumáky/pevné pohory).

Jídlo a pití pro dobrovolníky na festivalu

Každý dobrovolník bude mít k dispozici snídani, oběd a večeři. Další jídlo bude zajištěno v tzv. Cateringu (zázemí pro dobrovolníky) 8:30 – 02:00, kdy bude možné konzumovat cokoliv, co bude k dispozici pro hladové. Prostě hlady strádat nebudete. 🙂 Jídla jsme zvyklí připravovat ve všech variantách maso/vege/vegan. K dispozici budou volně také balené vody.

Poskytujeme také poukazy na pivo/víno dle množství odpracovaných směn na festivalu. 6 hodin = 1 směna za den = 4 poukazy na nápoj (pivo, víno, dražší nealko typu cola atp.)

Informace k festivalu a stanovištím

Při příjezdu na festival ve čtvrtek nebo v pátek dopoledne (14.-15.7.) bude na místě tzv. Vítač, který vám vysvětlí všechny podstatné informace – kde spát, kde jíst, kde parkovat atp. Vítače můžete kontaktovat na tel. čísle +420 734 520 823.
Další informace k jednotlivým stanovištím (podrobnou náplň práce, časové rozvržení) se dozvíte od svého odpovědného vedoucího stanoviště.

SPOLEČNÁ (VELKÁ) DOBROVOLNICKO-ORGANIZAČNÍ PORADA PROBĚHNE V PÁTEK 15. 7. VE 14:00 PŘED OVČÍNEM VE FESTIVALOVÉM ŠAPITÓ, PŘEDEM PROSÍME VŠECHNY DOBROVOLNÍKY O ÚČAST, BUDEME PROBÍRAT DŮLEŽITÉ ORGANIZAČNÍ ZÁLEŽITOSTI A INSTRUKCE.

Stanoviště na festivalu

Hledáme pomoc na tato stanoviště:

 • Vstup-stánek: stánek u vstupu na festival s prodejem vstupenek, rozdávání tištěných programů
 • Vstup-kontrola: kontrolování festivalových pásek (zaplaceného vstupného) při vstupu do ovčína
 • Catering-kuchyně (nutný potravinový průkaz): pomoc s přípravou již připraveného jídla – ohřev polévek, párků, klobás atp., servírování
 • Catering-bar (nutný potravinový průkaz): výdej jídla a nápojů
 • Škrabači: přípravna pro kuchyň; loupání, škrábání a krájení primárních surovin
 • Úklid: kontrola plnosti košů, výměna odpadních pytlů, doplňování toaletního papíru na mobilních toaletách
 • Kavárna (nutný potravinový průkaz): příprava kávy, čaje a servírování sladkého (nejen snídaňového) pečiva
 • Jídlostan (nutný potravinový průkaz): finishing a servírování připraveného jídla
 • Bedňáci: pomoc s nošením aparátu na jednotlivá pódia
 • Kino/Divadlo/Výstava/Workshopy: pomoc s přípravou a organizací na místě
 • Infostánek: prodej festivalového textilu, poskytování informací, propagace pořádající organizace StatekVlčkovice, o.p.s. (rozdávání propagačních materiálů)
 • Řidiči: festivaloví řidiči schopní dojet dokoupit drobné záležitosti, přivézt dobrovolníky z vlaku, vyzvednout a doručit cokoliv bude potřeba v blízkém okolí

Přípravný týden festivalu

Stavba a příprava produkce festivalu probíhá v průběhu celého týdne před festivalem 11.-15. 7. Na tento týden sháníme dobrovolníky, kteří rádi přiloží ruku k dílu bez konkrétního určení práce předem. V přípravném týdnu děláme všichni, co je potřeba a práci si rozdělujeme vždy ráno u společné snídaně. Co se v přípravném týdnu musí udělat?

Například: Sekání trávy, vyžínání, stavba jednotlivých stanovišť – velkých stanů a menších stánků, příprava ovčína, mytí kuchyňského zařízení, stěhování hromady věcí z festivalového skladu na jednotlivá stanoviště, pomoc při přípravě jídla pro dobrovolníky, příprava stanového městečka, navigace pro auta a mnoho dalšího.

Jedinou výjimkou je sekce pomocníků s přípravou jídel. Jedná se o základní práci: škrábání, krájení, loupání, vakuování, ale ve velkém. Tuto sekci jsme nazvali „škrabači“, rádi bychom jich sehnali od úterý v přípravném týdnu alespoň 8 a jsou v přihlašovacím formuláři označeni speciální kolonkou.

Na přípravný týden se přihlašujte separátně od festivalových pozic.

Úklid festivalu

Od nedělního dopoledne začíná fáze úklidu a likvidace festivalu. Je zapotřebí co nejvíce věcí z jednotlivých stanovišť uklidit do festivalového skladu, demontovat, převozit, omýt a uschovat. I s touto prací budeme rádi za pomoc a přihlašovat se na ní lze ve formuláři přihlášení na festival. Variantou dobrovolnického zapojení tedy je, že můžete přijet v pátek, užít si festival a potom nám pomoc vše sklidit. U této varianty rovněž platí všechny výhody dobrovolníků (např. vstup na festival zdarma a strava), ale požadujeme pomoc až do úterního odpoledne.

Přihlašování na jednotlivá stanoviště

Přihlašování na stanoviště probíhá prostřednictvím formuláře Google Forms či mailem na dobrovolnik@statekvlckovice.cz

 • Přihlašování na festivalové pozice ZDE
 • Přihlašování na přípravný týden ZDE

Kdo je již a kde přihlášen?

Zpětná vazba

V průběhu festivalu i po něm budeme rádi za zpětnou vazbu. Tu můžete sdílet buď formou elektronického formuláře (zde link) či ji vyplnit papírovou formou v Cateringu, kde bude i schránka pro vhazování zpětných vazeb. Zpětné vazby jsou anonymní (pokud chcete, tak se klidně podepište) a vyhodnocujeme je v období léta. Poskytují nám cenné údaje pro zlepšení organizace festivalu v nadcházejících letech.

Propagace

Program festivalu najdete na www.vlckovicefest.cz, sledovat nás můžete na Facebooku nebo Instagramu.

Pokud byste chtěli letáčky, plakát či nálepky s festivalovým motivem, můžete si je vyzvednout v Praze v kavárně KaShafé, Rubešova 2, Praha 2.

Na Facebooku máme také událost VlčkoviceFest 2022 kam se můžeš zapsat a zvát i své kamarády.
Pokud bys sdílel cokoliv o festivalu na sociálních sítích, budeme rádi za použití hashtagů: #vlckovice #vlckovicefest #vlckovicefest2022


Díky, že jste projevili zájem o dobrovolnictví na letním osmnáctém VlčkoviceFestu. Těšíme se na vás v půlce července!