fbpx

DOBROVOLNICTVÍ

Ahoj!
Díky, že si projevil zájem nám pomoct s pořádáním letošního VlčkoviceFestu. Na této stránce se dozvíš vše podstatné co by tě k dobrovolnictví mohlo napadnout. Pokud tě to zaujme a budeš se k nám chtít přidat určitě nás kontaktuj na dobrovolnik@statekvlckovice.cz
.

Požadavky na dobrovolníka

 1. Dobrovolník musí být starší 15 let. Uzavíráme s ním dobrovolnickou smlouvu (náš dobrovolnický program je akreditovaný u Ministerstva vnitra).
 2. Chuť pomoct a vykonat přidělenou práci.
 3. Při práci na stanovištích s jídlem/nápoji požadujeme platný průkaz pro práci v potravinářství.
 4. Každý, kdo se přihlásí na jednotlivé stanoviště a přijede na festival, by měl odpracovat minimálně 6 hodin/den = 12 hodin celý fest (pátek až neděle). Dá se rozdělit do směn po 3 hodinách.
 5. Víc nic. Práce na festivalu je tolik, že dokážeme každému najít takovou, aby se v ní cítil dobře. Méně či více náročnou, ráno, ve dne či v nočních hodinách, ve větším či menším kontaktu s dalšími lidmi apod.

Co dobrovolníkům zajišťujeme

 1. Vstupné na festival zdarma.
 2. Ubytování v kryté části zámečku nebo možnost i spát ve stanu vlastním či v autě/dodávce. Dobrovolnické místo pro stany a parkování je od zbytku festivalu oddělené.
 3. Stravu – vše/vege/vegan. V dostatečném množství.
 4. Nápoje – nealko, káva, čaj + poukazy na pivo/víno dle množství odpracovaných směn
 5. Pojištění – Všichni naši dobrovolníci jsou na festival i všechny jiné dobrovolnické akce pojištěni proti případným úrazům a ke hmotné odpovědnosti dobrovolnickou organizací HESTIA. Ale žádné úrazy snad (jako naprostou většinou) nebudou.
 6. K práci poskytujeme i ochranné pomůcky – rukavice, respirátory, ochranu zraku. Pokud jste ale třeba zvyklí na své pracovní rukavice, vezměte si je.
 7. Slevu na festivalový textil 20 %.
 8. Možnost se vysprchovat – během festivalu budou přístupné 2 sprchy. Teplé vody nebude nekonečné množství a proto předem prosíme o střídmost v době strávené pod sprchou.

Stanoviště na festivalu

Hledáme pomoc na tato stanoviště:

 • Vstup-prodej: stánek u vstupu na festival s prodejem vstupenek, rozdávání tištěných programů
 • Vstup-kontrola: kontrolování festivalových pásek (zaplaceného vstupného) při vstupu do ovčína
 • Škrabači: přípravna pro kuchyň; loupání, škrábání a krájení primárních surovin
 • Popeláři: kontrola plnosti košů, výměna odpadních pytlů, doplňování toaletního papíru na mobilních toaletách
 • Jídlostan: finishing a servírování připraveného jídla
 • Bedňáci: pomoc s nošením aparátu na jednotlivá pódia
 • Kino/Výstava: pomoc s přípravou a organizací na místě
 • Infopoint: poskytování informací návštěvníkům, propagace pořádající organizace StatekVlčkovice, o.p.s. (rozdávání propagačních materiálů)
 • Řidiči: festivaloví řidiči schopní dojet dokoupit drobné záležitosti, přivézt dobrovolníky z vlaku, vyzvednout a doručit cokoliv bude potřeba v blízkém okolí
 • Zázemí dobrovolníků: udržování pořádku v koupelnách pro dobrovolníky
 • Bar: obsluha hostů na baru

Přípravný týden festivalu

Stavba a příprava produkce festivalu probíhá v průběhu celého týdne před festivalem. Na tento týden sháníme dobrovolníky, kteří rádi přiloží ruku k dílu bez konkrétního určení práce předem. V přípravném týdnu děláme všichni, co je potřeba a práci si rozdělujeme vždy ráno u společné snídaně. Co se v přípravném týdnu musí udělat?

Například: Sekání trávy, vyžínání, stavba jednotlivých stanovišť – velkých stanů a menších stánků, příprava ovčína, mytí kuchyňského zařízení, stěhování hromady věcí z festivalového skladu na jednotlivá stanoviště, pomoc při přípravě jídla pro dobrovolníky, příprava stanového městečka, navigace pro auta a mnoho dalšího.


Zaujalo tě to? Neváhej nás kontaktovat na dobrovolnik@statekvlckovice.cz a pojď do toho letos s námi. Díky!